Sanok,

czwartek, 24 czerwca 2021

Odwołanie do Radnych gminy Cisna w sprawie zdewastowanej linii kolei z Kalnica R1 do Kalnicy-Wsi, o długości 410 metrów


Urząd Gminy Cisna

38-607 Cisna 49

Do Radnych gminy Cisna
Szanowni Państwo
Kalioca posiada wyciąg narciarski. Redakcja postuluje aby gmina przeznaczyła kwotę 10 lub 20 tysięcy PLN na naprawę częściowo zdewastowanej a nawet chyba miejscami rozebranej linii do Kalincy. Domagam się by gmina zorganizowała remont tej króciutkiej linii o długości ok,. 410 metrów, a w zasadzie jej odbudowę na długości 410 metrów, aby wystąpiła do wszystkich polskich organizacji miłośników kolei, czyli do kilkudziesięciu organizacji z prośbą o fizyczne zaangażowanie się w remont i podjęcie prac fizycznych - czyli naprawy toru i podtorza. Proszę o zwrócenie się o pomoc do tych organizacji.
Proponuje w sezonie zimowym Kalnicę jako stację docelową pociągów pasażerskich z Rzeszowa i głębi kraju, co jest możliwe jako pociąg Intercity- jedna relacja z przesiadką w Nowym Łupkowie.Ożywi to przemysł sportów zimowych w okolicy także w okresie zimowym, co jest ważne dla lokalnej gospodarki i turystyki. 
Naprawionoby odcinek torowiska z Nowego Łupkowa do Balnicy na terenie gminy Komańcza.Na podstawie umowy z PKP Intercity- takiej jak ma tutejszy przewoźnik SKPL, możnaby dodać takie relacje do Cisnej czy do Kalnicy zimą. Obecnie PKP PLK wymienia rzekomo ok. 4700 podkładów i pociągi PKP Intercity wracają do stacji Uherce Mineralne w Bieszczadach, koło Leska.  
Pozdrawiam
Adam Fularz
Dolina Zielona 24a, 
65-154 Ziel. Góra

Odpowiedzi strony:   


Dzień dobry.

Dziękuję za informację o możliwości zakupu taboru jednak nie jest zainteresowana gmina jego zakupem .

Gmina nie jest właścicielem torowiska proszę taką propozycję skierować do Pana Prezesa Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej . Z poważaniem Renata Szczepańska wójt.

 
Dzień Dobry

Otóż nie bo tym torowiskiem zarządza właśnie Bieszczadzka Kolejka Leśna ona ma całe torowisko w użytkowaniu. Jak już wspominałam Pan Prezes ma plany remontu tego odcinka i stacji ,która ma powstać na byłej składnicy w Wetlinie. Z poważaniem Renata Szczepańska
---------- Forwarded message ---------
Od: Renata Szczepańska <rszczepanska@zgwrp.pl>
Date: pon., 3 sie 2020 o 14:00
Subject: RE: Petycja do władz gminy Cisna w sprawie zdewastowanej linii kolei z Kalnica R1 do Kalnicy-Wsi
To: Adam Fularz <Adam@wieczorna.pl>


Szanowny Panie otóż nie każdy beneficjent sam aplikuje o środki skąd u Pana taka wiedza?

Owszem w programie kolej plus bierzemy udział ale dotyczy zupełnie innego celu. Mamy kolej z Sanoka do Cisnej z przesiadka w Łupkowie. Pomylił Pan samorządy owszem dotyczy ale samorządu województwa a nie  gminy. Przez tyle lat mojej pracy kompetencje i programy są mi znane. Pozdrawiam

 

From: Adam Fularz [mailto:Adam@wieczorna.pl]
Sent: Monday, August 3, 2020 11:39 AM
To: Renata Szczepańska <rszczepanska@zgwrp.pl>
Subject: Re: Petycja do władz gminy Cisna w sprawie zdewastowanej linii kolei z Kalnica R1 do Kalnicy-Wsi

 

Szanowna Pani, Prawo stanowi kto może aplikować. Inwestycje mają miejsce za pośrednictwem samorządu, nawet jeśli beneficjentem jest zarządca torowiska. 

 

pon., 3 sie 2020 o 10:42 Renata Szczepańska <rszczepanska@zgwrp.pl> napisał(a):

Dzień Dobry.

Dziękuję za zainteresowanie rozwojem Gminy Cisna i prezentację pomysłów z tym związanych. Zwracam jednak uwagę ,że Pan nie może niczego żądać od gminy ponieważ nie jest ona adresatem .

Po pierwsze grunt przez, który przebiega kolejka jest własnością Lasów Państwowych.

Po drugie zarząd za zgodą ministra środowiska  sprawuje Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej i ona też jest użytkownikiem torowiska.

Po trzecie gminna nie może prowadzić żadnych inwestycji i ponosić nakładów finansowych na obcych gruntach bądź obiektach.

Pańskie oczekiwania są więc nie możliwe do zrealizowania przez gminę skądinąd pomysł zapewne uatrakcyjniłby ofertę turystyczną Cisnej.

Z poważaniem Renata Szczepańska

 

From: Gmina Cisna [mailto:ugcisna@pro.onet.pl]
Sent: Monday, August 3, 2020 7:24 AM
To: rszczepanska@zgwrp.org.pl
Subject: FW: Petycja do władz gminy Cisna w sprawie zdewastowanej linii kolei z Kalnica R1 do Kalnicy-Wsi

 

 

 

Z poważaniem

 

Urszula Marszałek

Stanowisko ds. Obsługi Rady Gminy i Sekretariatu

Urząd Gminy Cisna

38-607 Cisna 49

 

tel. 13 468 63 38

e-mail: ugcisna@pro.onet.pl

 

From: Adam Fularz [mailto:adam@wieczorna.pl]
Sent: Sunday, August 2, 2020 6:37 PM
To: ugcisna@pro.onet.pl
Subject: Petycja do władz gminy Cisna w sprawie zdewastowanej linii kolei z Kalnica R1 do Kalnicy-Wsi

 

 

Do UG Cisna, Pani Wójt 

 

Kalnica to miejscowość z wyciągiem narciarskim- jak donoszą mapy. Do tej miejscowości prowadziła niewielka i krótka linia kolei odgałęziająca się od linii Przysłup- Wetlina, w miejscu rozjazdu Kalnica R1. Fajnie by było, gdyby zima do tej miejscowości uruchamiac pociągi rozkladowe- mające połączenie z pociągami pasażerskimi sieci normalnotorowej- celem dowozu turystów i budowy tutaj ośrodka sportów zimowych mającego dojazd także koleją. 

 

Dziwię się decyzji Pani gminy o porzuceniu tej linii kolei na pastwę roślinności i złomiarzy. Wzywam w nieniejszej petycji do zmiany tej decyzji. Wzywam do ustalenia stanu prawnego tego krótkiego odcinka 410 metrów toru. Domagam się by gmina zorganizowała remont tej króciótkiej linii o długości ok,. 410 metrów, a w zasadzie jej odbudowę na długości 410 metrów, aby wystąpiła do wszystkich polskich organiacji miłośników kolei, czyli do kilkudziesięciu organiacji z prośbą o fizyczne zaangażowanie się w remont i podjęcie prac fizycznych - czyli naprawy toru i podtorza. Proszę o zwrócenie się o pomoc do tych organizacji.

 

Wzywam Państwa do wypełnienia formularza wniosku o dofinansowanie projektu reaktywacji kursów linii kolejowej - za pomocą aplikacji do programu Kolej Plus do którego nabór wniosków prowadzi PKP PLK. 

 

Wzywam, aby na odcinku Przysłup- Kalnica R1- Kalnica zorganizowano najpierw kolej drezynową, a następnie aby istniejące pociągi turystyczne do Przysłupia- przedłużyć do Kalnicy. 

 

Kolej drezynowa byłaby rozwiązaniem na sam początek. Takie koleje istnieją w Bieszczadach- np. w gminie Olszanica- i są one ogromną atrakcją turystyczną tych okolic. Aby kolej ta działała, wystarczy oczyścić torowisko, uzupełnić ubytki toru/ podtorza, zorganizować drezyny i ich obsługę. Gmina może wykonać te prace organizując prace interwencyjne publiczne dla osób bezrobotnych.

 

Linia biegnie na odcinku:

Kalnica rozjazd r1 

Kalnica

 

Proponuję aby w perspektywie kilku lat przedłuzyć ten odcinek do wewnątrz wsi Kalnica i zbudowac tutaj lepiej umiejscowioną stację główną. Proponuję takie przebudowanie rozjazdu R1 tak by powstał wjazd kieszeniowy od strony Wetliny jak i od strony Przysłupia, co umozliwi obsługę nowego proponowanego przystanku w centrum wsi Kalnica autobusem szynowym (jeśli gmina lub przewoźnik taki pozyska) ze zmianą kierunku jazdy.

 

Wzywam do ocalenia zabytkowej kolei do wsi Kalnica- dla przyszłych pokoleń. Załączam mapę tej krótkiej linii.

 

Opis stacji Kalnica:

Stacja to ślepo kończąca się ładownia drewna z dwoma torami. Należąca swego czasu tak jak i cała kolejka do Lasów Państwowych. Nieużywana, według słów mieszkających w pobliżu drwali od początku lat 90-tych. (info: Jacek Pietrzak, 17-12-2008)

Opis budynków: W pobliżu znajdują się 2 budynki. Budynek biurowy obecnie zamieszkały, a także budynek mieszkalny pracowników Lasów Państwowych. (info: Jacek Pietrzak, 17-12-2008) wg bazakolejowa.pl

 

 

Dworzec w Kalnicy, wg bazakolejowa.pl

 

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.

 

 

 

 

 

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623

F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl

Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764


AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 


Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

 

 

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.




--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.

 

 

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623

F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl

Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764


AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 


Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

 

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

 

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

 

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

 

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

 

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf





--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl


 

--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz